By Luke Sumpter

Varietats Gelato de RQS: Totes nostres dolces genètiques Gelato al detall

Gelato: The sweet treat that can't be beat


És molt habitual sentir l'olor de l'herba fins i tot abans de veure-la. La marihuana és una de les plantes que millor fan olor del món, i això es deu a l'àmplia gamma de terpens que conté, que contribueixen a les seves aromes característiques i els seus sabors deliciosos. Amb el temps, els criadors han descobert uns certs perfils de terpens que han aconseguit elevar aquests gustos a un nivell completament nou. La història de la Gelato mostra fins a quin punt han superat els conreadors els límits del sabor.

La Gelato va ser creada a San Francisco, i des d'allí va conquistar a la comunitat cannábica de tot el món, despertant moltes papil·les gustatives al seu pas. Mr. Sherbinski, el mític criador i creador de la famosa genètica de marihuana, va donar vida a aquest cep creuant la Girl Scout Cookies i la Sunset Sherbet. Totes dues varietats ja eren conegudes pels seus deliciosos compostos fitoquímics, per la qual cosa el resultat d'aquest encreuament era un èxit assegurat.

Després d'estabilitzar la varietat i provar el sabor, Sherbinski va arribar a la conclusió que només hi havia un nom digne per a aquesta deliciosa varietat: Gelato. La va batejar en honor al famós dolç italià, ja que els sabors de fruita dolça i crema ensucrada són gairebé idèntics.

No obstant això, molts amants de la marihuana també coneixen aquesta varietat amb el nom de Larry Bird, l'estrella de la NBA. Sherbinski i el seu equip van llançar molts fenotips de la Gelato, i el més popular de tots va ser el fenotip 33, el mateix número que vestia Larry Bird en la seva samarreta dels Boston Celtics.

Després de l'èxit de la Gelato, molts criadors van utilitzar aquesta genètica de primera qualitat per a crear híbrids igual de saborosos. Aquí en Royal Queen Seeds, el nostre equip de professionals ha desenvolupat varietats amb una qualitat possiblement superior als ceps originals. A continuació, pots donar un cop d'ull als nostres quatre ceps favorites.

Wedding Gelato: El matrimoni entre Wedding Cake i Gelato

Wedding Gelato

Per a crear aquesta varietat tan saborosa, els nostres criadors van creuar la Gelato amb una altra varietat deliciosa: la Wedding Cake. El resultat d'aquest encreuament va ser la Wedding Gelato, que va resultar ser no solament una delícia per al paladar, sinó també una de les varietats més potents del mercat. Les seves precioses flors porpres produeixen uns nivells de THC del 25%, juntament amb nivells elevats dels terpens cariofileno, limoneno i humuleno.

Aquest cep presenta una lleugera dominància índica que produeix un efecte molt equilibrat, on el cos se sent relaxat, i la ment lleugera i enginyosa. Si la consumeixes amb el vaporitzador, podràs gaudir del seu sabor dolç i ensucrat, apreciant realment el seu perfil de terpens únic i ple de sabor.

La Wedding Gelato aconsegueix una altura mitjana, i produeix collites gratificants pràcticament en qualsevol mena d'entorn. Les plantes d'interior aconsegueixen una altura màxima de 1m i produeixen 450-500g/m², després d'un termini de floració breu de 8-9 setmanes. Si la conrearàs en exterior, prepara't per a collir fins a 400g per planta a principis d'octubre.

Wedding Gelato
Wedding Cake x Gelato x Gelato 33
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 Setmanes
THC: 25%
Sativa 40% Indica 60%
350-400 gr/plant
130 - 200 cm
Principis d‘ octubre
Calmant, Estimulant, Eufòric, Relaxació corporal

Comprar Wedding Gelato

Cookies Gelato: La irresistible combinació de Girl Scout Cookies i Gelato 33

Cookies Gelato

La Cookies Gelato combina els sabors riquíssims de la Gelato 33 amb els sabors ensucrats i la potència demencial de la Girl Scout Cookies, la descendent de la mítica OG Kush. Els conreadors amb experiència i acostumats a l'efecte del THC recorren a aquesta varietat per a experimentar el mateix efecte que un principiant. Per què? Perquè conté un nivell de THC del 28%. Una sola calada és capaç de provocar una explosió en el cervell i de posar en marxa una acció psicoactiva molt duradora. Si vols una experiència realment fort, afegeix aquesta varietat als comestibles i agarra't fort!

La Cookies Gelato és un plaer per al paladar, amb sabors dolços, terrosos i cítrics que són contrastants, però complementaris. Les seves cues llargues i amples pesen molt, a causa d'una resina viscosa carregada de terpens que refresca la ment i dona un toc d'energia estimulant a una experiència dominada per una profunda relaxació.

El cep produeix aquestes cues tan potents en molt poc temps. Les plantes d'interior poden produir fàcilment 500-600g/m², mentre que els exemplars d'exterior produeixen 600-650g per planta. Encara que produeix collites molt abundants, les tindràs llistes per a tallar després d'un breu període de floració, de 8-9 setmanes.

Cookies Gelato
Girl Scout Cookie X Gelato 33
550 - 600 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 Setmanes
THC: 28%
Sativa 50% Indica 50%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
Mitjans d‘octubre
Calmant, Equilibrat, Relaxació corporal

Comprar Cookies Gelato

Green Gelato: Un refrescant encreuament de Thin Mint Girl Scout Cookies i Sunset Sherbet

Green Gelato

Els nostres criadors van crear la Green Gelato a través de l'encreuament entre la Sunset Sherbet i la Thin Mint Girl Scout Cookies. Es van sorprendre molt de punt per la potència com per l'explosió aromàtica de les seves flors i, una vegada recuperats dels efectes, van portar els cabdells al laboratori i van descobrir un nivell astronòmic de THC, del 27%, a més d'uns nivells molt elevats de cariofileno, humuleno i limoneno.

La Green Gelato presenta una lleugera dominància índica i un perfil de terpens que et llança una ona expansiva de relax per tot el cos, però sense arribar a adormir-te. La part sativa dels seus efectes et manté la ment activa, la qual cosa et permet gaudir de la música i de pel·lícules en tota la seva esplendor, sense deixar-te massa apagat.

La Green Gelato produeix collites respectables de 500-700g/m² en interior. Per a maximitzar els resultats, et recomanem que conreïs la plantes juntes utilitzant les tècniques SOG o ScrOG. Si conrees en exterior fes-ho en parterres, perquè les plantes tinguin més espai per a estar còmodes i puguin arribar a produir collites de fins a 800g per planta, que estaran llestes a principis d'octubre.

Green Gelato
Sunset Sherbet x Thin Mint Girl Scout Cookies
500 - 700 gr/m²
80 - 120 cm
8 - 10 Setmanes
THC: 27%
Sativa 45% Indica 55%
800 gr/plant
150 - 200 cm
Principis d‘ octubre
Lluït, Relaxació corporal

Comprar Green Gelato

Green Gelato Automatic: La Green Gelato es fusiona amb la Cookies Auto

Green Gelato Auto

La Green Gelato ens va impressionar tant que decidim continuar experimentant. El nostre equip va trigar molt poc a versionar aquesta varietat en un format autofloreciente fàcil de conrear. La Green Gelato Automatic és perfecta per a principiants, la seva genètica és resistent i permet un gran marge d'error. És capaç de recuperar-se de les petites fallades i s'enfronta sense problemes a plagues i patògens.

El seu nivell de THC del 24% classifica a la Green Gelato Automatic entre les actuacions més potents que pots conrear. Dona unes quantes calades a aquesta noia de dominància sativa i el teu pinzell o guitarra t'estaran esperant, llestos per a canalitzar aquesta energia creativa. Els seus sabors terrosos i dolços faran que tornis per més.

Si combines una mica de toppingentrenament, aconseguiràs que les plantes mantinguin una grandària bastant discreta amb facilitat, ja que solen aconseguir una altura de 70-120cm.

Green Gelato Auto
Green Gelato x Cookies Auto
375 - 450 gr/m2
70-120
7 - 8 Setmanes
THC: 24 %
Sativa 55% Indica 40% Ruderalis 5%
100-175 gr/plant
100 - 120 cm
8-9 setmanes després de germinar
Lluït, Relaxació corporal

Comprar Green Gelato Auto

Cookies Gelato Automatic: la descendent ensucrada de la Cookies Gelato i la Big Skunk Auto

Cookies Gelato Automatic

La Cookies Gelato Automatic ofereix alguns dels millors trets de la Gelato en un pack més petit i de creixement ràpid. Els nostres criadors han creuat la Cookies Gelato amb la Big Skunk Acte per a aconseguir aquest híbrid de dominància índica, que és una de les autoflorecientes més potents del mercat.

Les seves cues compactes i els seus tons porpra fosc li donen un aire d'innocència, però els fitoquímics continguts en els seus cabdells conten una història diferent. Amb un 23% de THC, la Cookies Gelato Automatic té una potència superior a la de moltes varietats fotoperiódicas que tradicionalment es consideraven potents. Només fan falta un parell de calades per a sentir els seus efectes eufòrics i relaxants embolicant cos i ment. Els sabors de galetes, terra, fruita i mel fan que l'experiència sigui encara més plaent.

Però les seves impressionants qualitats no acaben aquí. La Cookies Gelato Acte també és excel·lent pel que fa al cultiu. En interior, les plantes creixen fins a 140cm d'altura i produeixen collites de 450-500g/m². Les plantes conreades a l'aire lliure també aconsegueixen una altura màxima de 140cm i ofereixen al voltant de 90-140g per planta. Prepara't per a collir les plantes unes 10-12 setmanes després que germinin les llavors.

Cookies Gelato Auto
Cookies Gelato x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 Setmanes
THC: 23%
Sativa 20%, 75% Indica, 5% Ruderalis
90 - 140 gr/plant
60-140cm
de 10 a 12 setmanes després de brotar
Creatiu, Equilibrat

Comprar Cookies Gelato Auto

Blue Gelato: la descendent afruitada de la Blueberry, la Thin Mint Girl Scout Cookies i la Sunset Sherbet

Blue Gelato

La Blue Gelato descendeix de tres titanes del món cannábico. En primer lloc, els nostres criadors van triar els pares de la Gelato original: la Thin Mint Girl Scout Cookies i la Sunset Sherbet. Després, van decidir afegir la Blueberry, un veritable clàssic carregat de terpens dolços. La combinació d'aquestes tres genètiques va donar lloc a un híbrid de dominància índica que mostra la típica morfologia índica.

Les plantes produeixen cues compactes amb forma cònica, que brillen amb tons de verd clar. Durant la fase de floració, els tricomas que cobreixen els cabdells produeixen nivells de THC del 23% i uns terpens amb aroma a terra i dièsel. Després de fumar aquesta herba en un porro o bong, podràs sentir un colocón equilibrat que relaxa el cos alhora que eleva la ment.

En comparació amb algunes de les seves companyes, la Blue Gelato té una fase de floració relativament curta, la qual cosa la converteix en una bona opció per als qui conreen en regions amb estius curts. En interior, aquesta varietat creix fins a uns 80-130cm i produeix al voltant de 550-600g/m² després d'una floració de 9-10 setmanes. Si la conrees en exterior, pot aconseguir un màxim de 2m d'altura i estarà llesta per a collir a l'octubre, produint fins a 600g per planta.

Blue Gelato
Blueberry x Thin Mint Girl Scout Cookies x Sunset Sherbert
550 - 600 gr/m2
80 - 130 cm
9 - 10 Setmanes
THC: 23%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 600 gr/plant
150 - 200 cm
Octubre
Equilibrat, Estimulant, Relaxació corporal

Comprar Blue Gelato

Biscotti: la descendent de la Gelato 25 i la South Florida OG

La Biscotti és una varietat dolça i saborosa, igual que les galetes d'ametlla italianes que li donen nom. Per a crear-la, els nostres hàbils criadors van combinar la Gelato 25 amb la South Florida OG amb un objectiu en ment: aconseguir un dels sabors més dolços possibles. I creiem que ho han aconseguit, però hauràs de comprovar-ho en primera persona!

Aquesta planta de dominància índica és preciosa i pot créixer tant amb llums de cultiu com sota la llum del sol. Els seus cabdells són increïblement bonics, amb un color porpra fosc en l'exterior i un verd intens en el centre. A més de la seva bellesa, aquesta varietat té un impressionant contingut de THC del 25% i una gran selecció de terpens amb sabor de galetes, dièsel, fruita i pebre.

L'altura de les plantes pot variar molt depenent de com es conreïn. Si creixen en interior en tests de grandària mitjana, poden aconseguir entre 80-120cm i produir fins a 500g/m². En exterior, les plantes poden mesurar fins a 180cm i produir un màxim de 600g cadascuna.

Biscotti
Gelato 25 x Triangle Kush
450 - 500 gr/m2
80 - 120 cm
8 - 10 Setmanes
THC: 25%
Sativa 20% Indica 80%
550 - 600 gr/plant
140-180 cm
Octubre
Cerebral i estimulant, Creatiu

Comprar Biscotti


Triple G: la successora de la Gorilla Glue #4 i la Gelato 33

Tripe G

La Triple G descendeix d'un llinatge llegendari. Les seves dues varietats parentals han causat furor en el mercat estatunidenc en els últims anys, gràcies als seus terpens increïblement dolços i als seus efectes súper potents. Com a descendent de la Gorilla Glue #4 i la Gelato 33, la Triple G està repleta de terpens dolços i nivells altíssims de THC.

Una sola calada és suficient per a començar a sentir la seva 26% de THC. Els fumadors principiants haurien de deixar el porro en aquest moment i esperar fins a sentir els efectes. Una vegada hagis aconseguit el teu punt ideal, gaudiràs d'un colocón eufòric i motivador.

Com es comporta la Triple G en el quart de cultiu o a l'aire lliure? Les plantes d'interior creixen fins a 140cm d'altura, responen molt bé a les tècniques d'entrenament i et recompensaran amb fins a 575g/m². En exterior, si estan en un lloc assolellat poden elevar-se fins a 140-180cm i produir uns 600-650g cadascuna.

Triple G
Gorilla Glue 4 x Gelato 33
525 - 575 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 Setmanes
THC: 26%
Sativa 15% Indica 85%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
Mitjans d‘octubre
Agilitat Mental, Eufòric, Lluït, Motivador

Comprar Triple G


Triple G Automatic: la veloç descendent de la Triple G i la Big Skunk Acte

Triple-G-Auto

La Triple G Auto combina les millors característiques de la Triple G amb la velocitat i eficàcia de la genètica ruderalis heretada de la Big Skunk Acte. Petita, ràpida i potent, aquesta varietat compleix tots els requisits dels qui volen conrear de manera discreta i gaudir de fumades relaxants.

Amb un 20% de THC, la Triple G Auto és més potent que moltes altres autoflorecientes. Els seus terpens dolços i terrosos no sols saben de meravella, sinó que complementen al THC per a donar lloc a un colocón més relaxant.

En cultius d'interior, pots aplicar LST a les plantes per a mantenir-les a una altura compacta de 60cm, la qual cosa les fa adequades per a armaris de cultiu petits. Unes 10 setmanes després que germinin les llavors i brollin de la terra, pots collir fins a 500g/m². Si creixen a l'aire lliure, les plantes poden aconseguir fins a 140cm i donar entre 90 i 140g cadascuna.

Triple G Auto
Triple G x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
60 - 120 cm
8 - 9 Setmanes
THC: 20
Sativa 15% Indica 80% Ruderalis 5%
90 - 140 gr/plant
60-140cm
de 10 a 12 setmanes després de brotar
Agilitat Mental, Lluït, Motivador

Comprar Triple G Auto


Royal Runtz: la potent filla de la Gelato i la Zkittlez

Royal-Runtz

La Royal Runtz és el resultat d'un projecte de cria extraordinari. El nostre equip va decidir creuar les mítiques Gelato i Zkittlez amb la intenció de crear una de les varietats més potents que existeixen. I podem dir que van superar les seves expectatives! No subestimis la potència d'aquesta herba, ja que en cas contrari sentiràs un colocón excessiu i una fam voraç.

Els enganxosos cabdells de la Royal Runtz són de color groc verdós i contenen un impressionant 27% de THC, sí, has llegit bé! Així que no et deixis portar pels seus terpens amb sabor de caramel i acabis fumant massa. Pren-t'ho amb calma i gaudiràs d'un colocón profundament eufòric i estimulant que et farà voler aixecar-te i fer coses.

En interior, la Royal Runtz creix a una altura mitjana de 90-130cm, per la qual cosa és adequada per a conrear en espais petits. Si la fertilitzes bé, pots collir fins a 500g/m² després d'una fase de floració de 8-9 setmanes. A l'aire lliure, les plantes mesuren uns 160-180cm i produeixen un màxim de 450g cadascuna, que podràs collir a mitjan octubre.

Royal Runtz
Gelato x Zkittlez
450 - 500 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 Setmanes
THC: 27%
Sativa 50% Indica 50%
400 - 450 gr/plant
160 - 180 cm
Mitjans d‘octubre
Estimulant, Eufòric

Comprar Royal Runtz


Royal Runtz Automatic: descendent directa de la Royal Runtz

Royal-Runtz-Auto

Vols gaudir dels intensos sabors de la Royal Runtz sense haver d'esperar molt de temps? Llavors has de conrear la Royal Runtz Auto! Aquesta petita i veloç planta produeix bells cabdells de color verd porpra amb terpens dolços i afruitats.


Per a crear aquesta meravella, els nostres criadors van barrejar la Royal Runtz amb una ruderalis d'alt rendiment. Després d'un procés de cria i cerca de fenotips, van aconseguir una descendència estable. En general, la Royal Runtz Auto té un contingut decent de THC del 19% i produeix un colocón que relaxa la ment sense portar-te a l'abisme.

En interior, les plantes d'aquesta varietat aconsegueixen un màxim de 1m i produeixen fins a 450g/m² després d'un breu cicle de cultiu de 10-11 setmanes. Si creixen en exterior, en un lloc assolellat, poden donar-te fins a 100g cadascuna.

Royal Runtz Auto
Royal Runtz x Ruderalis
350 - 450 gr/m2
60-120cm
7 - 8 Setmanes
THC: 19%
Sativa 50%, Indica 45%, Ruderalis 5%
70 - 100 gr/plant
70 - 120 cm
10–11 setmanes despres de germinar
Durador, Estimulant

Comprar Royal Runtz Auto


Tens 18 anys o més?

El contingut de RoyalQueenSeeds.cat és únicament apte per a adults i està reservat per a majors d'edat.

Assegura't de conèixer les lleis del teu país.

En clickar a ENTRAR, confirmes
que tens
18 anys o més.