Nuevo buscador de semillas - Descubre tu variedad

Varietats Gelato de RQS: Totes les nostres dolces genètiques Gelato al detall

Gelato: Un dolç capritx incomparable

És molt habitual sentir l'olor de l'herba fins i tot abans de veure-la. La marihuana és una de les plantes que millor fan olor del món, i això es deu a l'àmplia gamma de terpens que conté, que contribueixen a les seves aromes característiques i els seus sabors deliciosos. Amb el temps, els criadors han descobert uns certs perfils de terpens que han aconseguit elevar aquests gustos a un nivell completament nou. La història de la Gelato mostra fins a quin punt han superat els conreadors els límits del sabor.

La Gelato va ser creada a San Francisco, i des d'allí va conquistar a la comunitat cannábica de tot el món, despertant moltes papil·les gustatives al seu pas. Mr. Sherbinski, el mític criador i creador de la famosa genètica de marihuana, va donar vida a aquest cep creuant la Girl Scout Cookies i la Sunset Sherbet. Totes dues varietats ja eren conegudes pels seus deliciosos compostos fitoquímics, per la qual cosa el resultat d'aquest encreuament era un èxit assegurat.

Després d'estabilitzar la varietat i provar el sabor, Sherbinski va arribar a la conclusió que només hi havia un nom digne per a aquesta deliciosa varietat: Gelato. La va batejar en honor al famós dolç italià, ja que els sabors de fruita dolça i crema ensucrada són gairebé idèntics.

No obstant això, molts amants de la marihuana també coneixen aquesta varietat amb el nom de Larry Bird, l'estrella de la NBA. Sherbinski i el seu equip van llançar molts fenotips de la Gelato, i el més popular de tots va ser el fenotip 33, el mateix número que vestia Larry Bird en la seva samarreta dels Boston Celtics.

Després de l'èxit de la Gelato, molts criadors van utilitzar aquesta genètica de primera qualitat per a crear híbrids igual de saborosos. Aquí en Royal Queen Seeds, el nostre equip de professionals ha desenvolupat varietats amb una qualitat possiblement superior als ceps originals. A continuació, pots donar un cop d'ull als nostres quatre ceps favorites.

Wedding Gelato: El matrimoni entre Wedding Cake i Gelato

Per a crear aquesta varietat tan saborosa, els nostres criadors van creuar la Gelato amb una altra varietat deliciosa: la Wedding Cake. El resultat d'aquest encreuament va ser la Wedding Gelato, que va resultar ser no solament una delícia per al paladar, sinó també una de les varietats més potents del mercat. Les seves precioses flors porpres produeixen uns nivells de THC del 25%, juntament amb nivells elevats dels terpens cariofileno, limoneno i humuleno.

Aquest cep presenta una lleugera dominancia índica que produeix un efecte molt equilibrat, on el cos se sent relaxat, i la ment lleugera i enginyosa. Si la consumeixes amb el vaporitzador, podràs gaudir del seu sabor dolç i ensucrat, apreciant realment el seu perfil de terpens únic i ple de sabor.

La Wedding Gelato aconsegueix una altura mitjana, i produeix collites gratificants pràcticament en qualsevol mena d'entorn. Les plantes d'interior aconsegueixen una altura màxima de 1m i produeixen 450-500g/m², després d'un termini de floració breu de 8-9 setmanes. Si la conrearàs en exterior, prepara't per a collir fins a 400g per planta a principis d'octubre.

Wedding Gelato

Wedding Gelato
Wedding Cake x Gelato x Gelato 33
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 Setmanes
THC: 25%
Sativa 40% Indica 60%
350-400 gr/plant
130 - 200 cm
Principis d‘ octubre
Calmant, Estimulant, Eufòric, Relaxació corporal

Comprar Wedding Gelato

Cookies Gelato: La irresistible combinació de Girl Scout Cookies i Gelato 33

La Cookies Gelato combina els sabors riquíssims de la Gelato 33 amb els sabors ensucrats i la potència demencial de la Girl Scout Cookies, la descendent de la mítica OG Kush. Els conreadors amb experiència i acostumats a l'efecte del THC recorren a aquesta varietat per a experimentar el mateix efecte que un principiant. Per què? Perquè conté un nivell de THC del 28%. Una sola calada és capaç de provocar una explosió en el cervell i de posar en marxa una acció psicoactiva molt duradora. Si vols una experiència realment fort, afegeix aquesta varietat als comestibles i agafa't fort!

La Cookies Gelato és un plaer per al paladar, amb sabors dolços, terrosos i cítrics que són contrastants, però complementaris. Les seves cues llargues i amples pesen molt, a causa d'una resina viscosa carregada de terpens que refresca la ment i dóna un toc d'energia estimulant a una experiència dominada per una profunda relaxació.

El cep produeix aquestes cues tan potents en molt poc temps. Les plantes d'interior poden produir fàcilment 500-600g/m², mentre que els exemplars d'exterior produeixen 600-650g per planta. Encara que produeix collites molt abundants, les tindràs llistes per a tallar després d'un breu període de floració, de 8-9 setmanes.

Cookies Gelato

Cookies Gelato
Girl Scout Cookie X Gelato 33
550 - 600 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 Setmanes
THC: 28%
Sativa 50% Indica 50%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
Mitjans d‘octubre
Calmant, Equilibrat, Relaxació corporal

Comprar Cookies Gelato

Green Gelato: Un refrescant encreuament de Thin Mint Girl Scout Cookies i Sunset Sherbet

Els nostres criadors van crear la Green Gelato a través de l'encreuament entre la Sunset Sherbet i la Thin Mint Girl Scout Cookies. Es van sorprendre molt de punt per la potència com per l'explosió aromàtica de les seves flors i, una vegada recuperats dels efectes, van portar els cabdells al laboratori i van descobrir un nivell astronòmic de THC, del 27%, a més d'uns nivells molt elevats de cariofileno, humuleno i limoneno.

La Green Gelato presenta una lleugera dominancia índica i un perfil de terpens que et llança una ona expansiva de relax per tot el cos, però sense arribar a adormir-te. La part sativa dels seus efectes et manté la ment activa, la qual cosa et permet gaudir de la música i de pel·lícules en tota la seva esplendor, sense deixar-te massa apagat.

La Green Gelato produeix collites respectables de 500-700g/m² en interior. Per a maximitzar els resultats, et recomanem que conreïs la plantes juntes utilitzant les tècniques SOG o ScrOG. Si conrees en exterior fes-ho en parterres, perquè les plantes tinguin més espai per a estar còmodes i puguin arribar a produir collites de fins a 800g per planta, que estaran llestes a principis d'octubre.

Green Gelato

Green Gelato
Sunset Sherbet x Thin Mint Girl Scout Cookies
500 to 700 gr/m²
80 - 120 cm
8 - 10 Setmanes
THC: 27%
Sativa 45% Indica 55%
800 gr/plant
150 - 200 cm
Principis d‘ octubre
Lluït, Relaxació corporal

Comprar Green Gelato

Green Gelato Automatic: La Green Gelato es fusiona amb la Cookies Acte

La Green Gelato ens va impressionar tant que decidim continuar experimentant. El nostre equip va trigar molt poc a versionar aquesta varietat en un format autofloreciente fàcil de conrear. La Green Gelato Automatic és perfecta per a principiants, la seva genètica és resistent i permet un gran marge d'error. És capaç de recuperar-se de les petites fallades i s'enfronta sense problemes a plagues i patògens.

El seu nivell de THC del 24% classifica a la Green Gelato Automatic entre les actuacions més potents que pots conrear. Dóna unes quantes calades a aquesta noia de dominancia sativa i el teu pinzell o guitarra t'estaran esperant, llestos per a canalitzar aquesta energia creativa. Els seus sabors terrosos i dolços faran que tornis per més.

Si combines una mica de topping i entrenament, aconseguiràs que les plantes mantinguin una grandària bastant discreta amb facilitat, ja que solen aconseguir una altura de 70-120cm.

Green Gelato Automatic

Green Gelato Automatic
Green Gelato x Cookies Auto
375 - 450 gr/m2
70-120
7 - 8 Setmanes
THC: 24 %
Sativa 55% Indica 40% Ruderalis 5%
100-175 gr/plant
100 - 120 cm
8-9 setmanes després de germinar
Lluït, Relaxació corporal

Comprar Green Gelato Automatic